ממי - המרכז למערכות יחסים

מהו ייעוץ משפחתי?

ייעוץ משפחה הינו תת התמחות בפסיכולוגיה המשתמשת בתיאוריית מערכות משפחתיות, עקרונות וטכניקות לעבודה עם משפחות, יחידים וזוגות.

ביעוץ אנו עוזרים למשפחה שנות את התפיסות וההתנהגויות שלהם ולשפר את התקשורת וההבנה בין בני המשפחה ולסייע בייצוב מערכות יחסים משפחתיות על מנת למנוע משברים משפחתיים ופרטניים.

0
מפגשים
0
שעות אקדמאיות
0
נושאים עיקריים
0
סדנאות ייחודיות

התמיכה שמשפחות וזוגות נשואים מעניקים זה לזה בזמנים של קושי יכולה להוות מדריך מרומם במבוך ובשגרת החיים, אך גם לאנשים הקרובים ביותר עלולות להיות בעיות הדורשות סיוע מבחוץ.
בעיות התנהגות בילדים ובני נוער הן רק גורם אחד שיכול להעמיס על התא המשפחתי. גם בעיות רגשיות והרגלים לקויים יכולים להפריע.
על מנת לעזור לנווט במהמורות הללו, יותר אנשים פונים ליועצי משפחה והדרכת הורים מוסמכים שיעזרו להתמודד עם קונפליקטים וטלטולים פנימיים, כדי שמיקוד החיים ייכנס לחייהם ויוכלו לחזור, להנות ולעזור אחד לשני.

יועצים לענייני משפחה ומדריכי הורים אינם מתמקדים במשתתפים בזוגיות בנפרד אלא לוקחים את התא המשפחתי כמערכת ועוזרים לכל תתי המערכות בתוך המשפחה למצוא את "עקב האכילס" שלהם, החוזקות, ההתנהגויות החוזרות ובמקום זאת, הם מסייעים להם למצוא את השמחה , ההרמוניה והמיקוד להם הם זקוקים.

בהקשר המשפחתי, על ידי ניתוח והערכה של התפקידים של כל אדם במשפחה עם הכלים שתרכשו בלימודים, קל יותר ליועצים לראות היכן מתרחשות בעיות ולקבוע תוכנית למציאת פתרונות ארוכי טווח.

התפקיד ההורי הוא התפקיד הדומיננטי והחשוב בחיינו. אנחנו מגדלים, מלווים ומהווים את הבסיס המהותי להוויה, לצמיחה, להרגלים ולשיחה הפנימית שהילד שלנו ינהל עם עצמו כשיש להורה השפעה עצומה על האדם שהוא יגדל להיות.
כולנו רוצים לגדל ילדים שמחים, בטוחים בעצמם, בעלי דימוי עצמי גבוה, עצמאים פיזית ורגשית ובעלי יכולות תקשורתיות ונתוני פתיחה גבוהים שיאפשרו להם להצליח ולפרוח.

מטרות הקורס

מטרת הקורס הינה להכשיר את הלומדים להיות מסוגלים להציע ייעוץ משפחתי והדרכת הורים מקצועית עם ארגז כלים אקדמיים, פרקטים ויישומיים ברמה גבוהה ומורחבת על מנת להוביל תהליך בתוך המשפחה תוך מתן כלים מדויק להדרכה ההורית .
התכנית מורכבת משילוב של מרכיבים תיאורטיים ומעשיים כמו גם הבנה ופיתוח של המחשבה העסקית בשימוש במקצוע הנרכש.
מבנה מאורגן של תהליך, היכרות עם מודלים ומושגים מרכזיים של היעוץ המשפחתי והדרכה הורית על מנת ללמוד כיצד להתמודד עם מגוון גדול של נושאים ודילמות שעולות במפגשים עם הורים.

פרקטיקום

מטרת הפרקטיקום בקורס היא להעלות את המודעות העצמית של הסטודנטים לחוזקותיהם כיועצים, ובכך להפוך את יעוץ וההדרכה ההורית לחוויה יעילה ומרגשת שתסייע ללקוחות לבצע שינויים חיוביים בחייהם המשפחתיים בכלל והזוגיים בפרט, ולהעשיר את הקשר בין כל מערכות היחסים בכל תתי המערכות במשפחה.

קהל היעד

הקורס מיועד לאנשי מקצוע שמעוניינים לרכוש כלים ומיומנויות לעבודה ביעוץ משפחתי והדרכת הורים כמו גם לקהל הרחב ולאנשים שרוצים להרחיב את הידע האישי בעולם מערכות היחסים על מנת להקנות לעצמם כלים לעבודה כמקצוע חדש או ברמה האישית .

תנאי הקבלה לקורס ייעוץ משפפחתי והדרכת הורים

מותנה בראיון אישי, הבודק את מידת התאמתו של המועמד ללימודי התחום ולעיסוק בו.

מנחי התוכנית

כל המרצים בתוכנית הינם יועצים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה, בעלי התמחויות מגוונות וניסיון רב ביעוץ, באימון ובהוראה אקדמית

לאורך כל הקורס התלמידים יתנסו בסימולציות וניתוח מקרי בוחן בשיח הטיפולי, אימוני, וייעוצי

להורדת הסילבוס

במהלך הקורס ובכל אחד מהנושאים נלמד את העקרונות של גישות שונות על מנת להבין כיצד ניתן דרך שיטות קיימות לייצר כלי ייחודי חדש משלך.

תנו לעצמכם להוציא את היצירתיות והתשוקה האמיתית שקיימת בכם , 
זו שהובילה אותכם מלכתחילה לעסוק במה שאתם עושים!

WhatsApp Image 2023-07-17 at 16.17.28

לשמירת מקום (מקדמה)

להרשמה ותשלום

למחיר מלא והרשמה צרו איתנו קשר

דילוג לתוכן